Policyjny pościg za motocyklistą. 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania!

12 czerwiec 2020
Policyjny pościg za motocyklistą. 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania! Lubuska Policja

30-letni motocyklista uciekał policjantom drogówki, bo nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Zatrzymany po pościgu mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę bez uprawnień, jednak nic sobie z tego nie robił. Sprawa skierowana zostanie do sądu. Odpowie on również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci drogówki podczas patrolowania miejscowości Bielów, zauważyli kierującego motocyklem Yamaha, którego postanowili skontrolować. Kierujący widząc, że mundurowi ruszyli za nim, gwałtownie przyspieszył w kierunku miejscowości Osiecznica. Funkcjonariusze mając go cały czas w zasięgu wzroku podążali za nim. W pewnym momencie będąc w miejscowości Osiecznica, mężczyzna zlekceważył znak poziomy i wyprzedził na podwójnej ciągłej kilka pojazdów. Policjanci widząc to zachowanie natychmiast zareagowali. Używając znaków świetlnych i błyskowych ruszyli za nim. Po zrównaniu się z motocyklem, dali kierowcy znaki do zatrzymania się, które on zlekceważył i ponownie przyspieszył.

Kontynuując za nim pościg, na drodze krajowej w kierunku miejscowości Radomicko, w pewnym momencie wykorzystali warunki drogowe do zmuszenia motocyklisty do zjazdu na pobocze, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało, powodem ucieczki był brak posiadania prawa jazdy kategorii A. Co więcej, motocykl nie był dopuszczony do ruchu, a 30-latek był już kilkakrotnie karany mandatem karnym za jazdę bez uprawnień. Mając na względzie popełnione przez kierującego wykroczenia, a także jego podejście do przepisów, policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i skierują sprawę do sądu.

Ponadto odpowie on również za niepodporządkowanie się poleceniu zatrzymania się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy, natomiast motocykl trafił na policyjny parking.

Źródło: podkom. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.