Brutalny napad na stację paliw w Nowym Miasteczku. Sprzedawca mógł stracić życie! (FILM)

24 czerwiec 2020
Brutalny napad na stację paliw w Nowym Miasteczko. Sprzedawca mógł stracić życie! Lubuska Policja

Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał brutalnego rozboju na jednej ze stacji paliw w Nowym Miasteczku. Ranny sprzedawca z poważnymi urazami głowy trafił do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W niedzielę 21 czerwca oficer dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację o brutalnym rozboju w Nowym Miasteczku. Policjanci pionu prewencji „na sygnałach” udali się na miejsce zdarzenia. Mundurowi zastali rannego mężczyznę, który miał poważną ranę głowy. Na podłodze widoczna była krew. Pracownik sklepu poinformował, że o godzinie 07:30 wszedł do środka mężczyzna z zakrytą twarzą, ubrany w czerwoną kamizelkę i niebieską bluzę. Poprosił o napój. Gdy sprzedawca odwrócił się, żeby mu go podać, wtedy został uderzony kamieniem w głowę. W wyniku obrażeń pracownik sklepu stracił przytomność i upadł na ziemię. Napastnik otworzył szufladę i zabrał z niej kilkanaście monet, po czym wybiegł i uciekł z budynku.

Policjanci dokładnie przeanalizowali monitoring. Grupa dochodzeniowo – śledcza, zabezpieczyła wszelkie możliwe ślady oraz materiały dowodowe. Na podstawie zebranego materiału i znajomości terenu przez dzielnicowego, wytypowano potencjalnego sprawcę. Dzięki dokładnemu rozpytaniu funkcjonariusze ustalili gdzie może przebywać poszukiwany. Przy ulicy Poniatowskiego w Nowym Miasteczku, stróże prawa zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu momentalnie przyspieszył. Zdążył się jednak przebrać. Wspólnym mianownikiem jednak był specyficzny chód. Czujność i „policyjny nos” nie zawiódł.

Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania za dokonanie rozboju. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.