Poważny wypadek koło Świdnicy. Osobówka uderzyła w drzewo. "Kierowca był pijany" (ZDJĘCIA, FILM)

28 czerwiec 2020
Wypadek koło Świdnicy. Osobówka uderzyła w drzewo Redakcja

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku na trasie Letnica - Grabowiec. Na łuku drogi osobówka wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Świadkowie informują, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie, 28 czerwca, około godziny 17:20. W pobliżu miejscowości Grabowiec (gmina Świdnica) kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen wypadł z drogi i wleciał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz dwa samochody z pobliskiej jednostki OSP w Koźli. Przybył także zespół pogotowia oraz patrol z zielonogórskiej drogówki.

Kierowca w ciężkim stanie

Siła zderzenia była bardzo duża. Ranny kierowca osobówki był uwięziony w pojeździe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby medycy mogli dostać się do poszkodowanego.

- Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, ranny doznał m.in. urazu głowy i nie ma czucia w nogach.

Czy był pod wpływem alkoholu?

Świadkowie wypadku informowali, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia już policja. - Kierowcy pobrano krew pod kątem badań na obecność alkoholu - dodaje podinsp. Barska.

Droga była zablokowana przez blisko godzinę. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Przeczytaj też: Wybory prezydenckie 2020: 16 przypadków łamania ciszy wyborczej w LubuskiemRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u