Tragiczny wypadek pod Świebodzinem. Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych

28 czerwiec 2020
Tragiczny wypadek pod Świebodzinem. Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych Redakcja

Śmiertelny wypadek na trasie Poźrzadło - Toporów w powiecie świebodzińskim. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba nie żyje, natomiast osiem zostało poszkodowanych. Trwa akcja ratownicza.

Zgłoszenie o wypadku wypłynęło do świebodzińskich służb w niedzielę, 28 czerwca. Po godzinie 20:00 drogą pomiędzy Poźrzadłem a Toporowem (gmina Łagów) jechały dwa samochody osobowe marki Opel i Mazda.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba poruszały się w stronę Toporowa. Nagle na łuku drogi z trasy wyrzuciło kierowcę jedego z nich, który stracił panowanie nad autem. Już po chwili kolejny pojazd również znalazł się poza trasą - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Obie osobówki zostały niemalże całkowicie zniszczone. Jak informuje rzecznik świebodzińskich strażaków kpt. Sebastian Piotrowski, w jednym z pojazdów podróżowało pięć osób, natomiast w kolejnym cztery.

Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych

Na miejsce wysłano wiele zastępów straży pożarnej, zespoły pogotowia oraz patrole policji. Do akcji zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze.

Niepokojące informacje od strażaków wskazują, że w wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Jest to dziecko, było ono reanimowane. Kolejne osiem osób jest poszkodowanych - część z nich została uwięziona w samochodach. Ich obrażenia są bardzo różne. Wkrótce wszyscy trafią do najbliższych szpitali.

Droga zablokowana

Trasa Poźrzadło - Toporów jest całkowicie zablokowana. Trwa akcja służb ratowniczych. Dokładne przyczyny i okoliczności tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Świdnicy. Osobówka uderzyła w drzewo. "Kierowca był pijany" (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u