Ulewa w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Ulice zalane deszczówką i... fekaliami (FILM)

29 czerwiec 2020
Autor: 
Ulewa w Czerwieńsk. Ulice zalane deszczówką i... fekaliami Fot. Adam Malerowicz, Dominik Brzezicki

Wystarczy 15 minut intensywnych opadów i już mieszkańcy kilku ulic w podzielonogórskim Czerwieńsku są praktycznie odcięci od świata. Ludzie zatykają nosy i bezradnie załamują ręce, bo toną nie tylko w wodzie, ale i fekaliach.

Mijają miesiące, a problem powraca z każdą kolejną ulewą. Już po kilkunastu minutach opadów deszczu właściciele posesji położonych wzdłuż ulic Granicznej i Zachodniej w Czerwieńsku muszą zmierzyć się z wielką wodą.

Potoki deszczówki tamują ruch i zamieniają się w jeziora. Mieszkańcy brodzą po kostki w wodzie, a zalane piwnice często nie nadają się do użytku.

"Szczur, podpaska i odchody"

Najgorsza sytuacja ma miejsce na ulicy Granicznej. Ludzie muszą zmierzyć się nie tylko z podtopieniami, ale i fekaliami. Te wydobywają się z pozapychanych, chłonnych studzienek, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej i nie są w stanie odprowadzić nadmiaru wody. Jak na drugi dzień wyjdzie słońce, fetor jest nie do zniesienia.

W niedzielę, 28 czerwca, w Czerwieńsku działały 4 zastępy straży pożarnej. Niestety w niektórych momentach i strażacy musieli zmierzyć się z problemem. Woda była dosłownie wszędzie i nie było gdzie odpompowywać wody.

Remont Granicznej, ale bez kanalizacji

Droga z początkiem 2020 roku po ponad 50 latach doczekała się remontu. Niestety przy projektowaniu inwestycji nie przewidziano ułożenia kanalizacji. Jak informują nas mieszkańcy, burmistrz Piotr Iwanus przekonywał, że kanalizacja nie była planowana, bo nie jest tam potrzebna.

Dziś do Urzędu Gminy i Miasta na rozmowę z włodarzem udali się zbulwersowani mieszkańcy. - Burmistrz nie widział problemu, to mu pokażemy. Szczur, podpaska i gówno. To mój pakiet dla burmistrza, aby mógł zobaczyć, jak wygląda problem ulicy Granicznej - mówi Dominik Brzezicki, społecznik z Czerwieńska.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Świdnicy. Osobówka uderzyła w drzewo. "Kierowca był pijany" (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u