Wybory prezydenckie 2020: 16 przypadków łamania ciszy wyborczej w Lubuskiem

28 czerwiec 2020
Autor: 
Wybory prezydenckie 2020: 16 przypadków łamania ciszy wyborczej w Lubuskiem Redakcja

Lubuska policja odnotowała do godziny 14:00 szesnaście przypadków łamania ciszy wyborczej. Najpoważniejszym incydentem było zdjęcie flagi państwowej sprzed komisji wyborczej w Kożuchowie. Policja wylegitymowała tam 7 nietrzeźwych mężczyzn.

Od rozpoczęcia ciszy wyborczej do godziny 14:00 na terenie województwa lubuskiego zanotowano łącznie szesnaście incydentów, związanych z jej złamaniem.

Dwa przestępstwa

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Kożuchowie koło Nowej Soli. Krótko przed północą policjanci zostali poinformowani o usunięciu flagi państwowej z siedziby jednej z komisji wyborczych.

- Do sprawy wylegitymowano 7 osób. Wszyscy byli nietrzeźwi - mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponadto w Gorzowie Wielkopolskim doszło do kradzieży baneru wyborczego jednego z kandydatów na prezydenta. - Z uwagi na dużą wartość przedmiotu sprawa została zakwalifikowana jako przestępstwo - dodaje sierż. szt. Sławek.

Zrywanie i niszczenie plakatów

Większość zgłoszeń, które otrzymują mundurowi, dotyczy wykroczeń związanych z plakatami i banerami wyborczymi. Do incydentu doszło np. w zielonogórskiej Zawadzie. Niestety sprawcy nie udało się zatrzymać.

Wybory prezydenckie odbywają się do godziny 21:00. Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę. Zabronione jest m.in. publikowanie sondaży czy agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Przeczytaj też: Dwa wypadki w jednym miejscu na trasie S3. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u