Strzelał do Barego z wiatrówki. Pies przeżył a 69-latek został zatrzymany (ZDJĘCIA)

04 lipiec 2020
Autor: 
Strzelał do Barego z wiatrówki. Pies przeżył a 69-latek został zatrzymany Fot. KPP Strzelce Kraj.

69-latek ze wsi pod Strzelcami Krajeńskimi strzelał do psa sąsiadów. Na szczęście Bary nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna ukrył broń na pobliskim polu rolniczym. Dookoła znajdowały się też metalowe potrzaski kłusownicze.

Wszystko wydarzyło się w środę, 1 lipca. Policjanci ze Strzelec Krajeńskich odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał strzelać do ich psa z broni śrutowej.

- Na miejscu mundurowi ujawnili na kojcu należącym do zwierzaka ślady po śrucinach. Na szczęście Bary nie doznał żadnych obrażeń. Mimo że strzały były oddane z broni śrutowej, to w przypadku trafienia w zwierzę mogły spowodować poważne obrażenia - informuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

69-letni strzelec i kłusownik

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, kto stoi za tą sprawą. 69-letni mężczyzna został namierzony na polu niedaleko miejsca zamieszkania. Był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych.

- Tłumaczył, że on nie posiada sprawnej broni śrutowej i nic nie wie na temat strzałów do psa. Na potwierdzenie swoich słów pokazał policjantom starą zardzewiałą broń, która była nie sprawna - relacjonuje mł. asp. Bartos.

Mundurowi nie uwierzyli jednak w opowieści mężczyzny i już wkrótce ujawnili broń schowaną głęboko w zbożu. Wtedy 69-latek przyznał się do posiadania broni. Oprócz tego na polu znaleziono zastawione metalowe potrzaski kłusownicze.

Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad psem i kłusownictwa. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Kolejna "Bitwa o wozy". MSWiA rozda 49 wozów strażackich za frekwencję w wyborach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u