Pożar zboża w Deszcznie. Ogień niebezpiecznie zbliżał się do domu (ZDJĘCIA)

07 lipiec 2020
Autor: 
Pożar zboża pod Gorzowem. Ogień niebezpiecznie zbliżał się do domu Fot. OSP Deszczno

Pięć zastępów straży pożarnej walczyły z pożarem zboża na pniu w Deszcznie pod Gorzowem Wielkopolskim. Ogień niebezpiecznie zbliżał się do zabudowań. To było podpalenie.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków we wtorkowe popołudnie, 7 lipca, po godzinie 13:20. Płonęło pole uprawne przy ulicy Krupczyńskiej w Deszcznie.

Do akcji zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Gorzowa Wielkopolskiego oraz trzy samochody z jednostek OSP w Deszcznie, Krasowcu i Ulimiu. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po polu. Pierwszy samochód gaśniczy dojechał na miejsce, gdy pożar był już bardzo blisko domu jednorodzinnego.

O godzinie 14:00 sytuacja była już opanowana. Strażacy dokładnie dogaszają pogorzelisko. Spłonęło około 0,5 hektara zboża. Nikt nie ma wątpliwości - to robota podpalacza.

Przeczytaj też: Uderzył w auto w Zielonej Górze i uciekł. Sprawca jest poszukiwany, miał skradziony pojazd (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.