Strażak z Żar po służbie uratował życie 10-latka. Chłopiec był ranny w wypadku (ZDJĘCIA)

16 lipiec 2020
Autor: 
Strażak z Żar po służbie uratował życie 10-latka Fot. PSP Żary / PSP Bolesławiec

Paweł Czerniak z żarskiej straży pożarnej uratował życie 10-letniego chłopca, który został ranny w wypadku w powiecie bolesławieckim. Strażak powiadomił służby i udzielał pomocy ciężko poszkodowanemu dziecku.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 13 lipca, około godziny 10:00. W miejscowości Wykroty (woj. dolnośląskie) doszło do wypadku drogowego. Na drodze krajowej nr 94 samochód osobowy marki Toyota Yaris został staranowany przez ciężarówkę.

Świadkiem zdarzenia był st. ogn. Paweł Czerniak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach. Strażak bez wahania natychmiast udał się udzielać pomocy poszkodowanym. Przede wszystkim zaopiekował on się 10-letnim chłopcem. Dziecko miało m.in. rozległą i mocno krwawiącą ranę głowy.

Nagrodzony przez komendanta

Postawę Pawła Czerniaka docenił Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu bryg. Piotr Pilarczyk, który był wówczas dowódcą akcji. Ponadto trzy dni po wypadku, strażak został nagrodzony podczas uroczystej zbiórki w macierzystej jednostce.

Komendant Powiatowy PSP w Żarach st. kpt. Mariusz Morawski docenił odwagę oraz profesjonalizm strażaka i uhonorował go nagrodą finansową.

- Postawa funkcjonariusza kolejny raz udowodniła, że uznanie, jakim Państwową Straż Pożarną darzą mieszkańcy naszego kraju, jest w pełni uzasadnione i znalazło potwierdzenie w realnych działaniach - czytamy w komunikacie żarskich strażaków.

Przeczytaj też: Instalacja fotowoltaiczna a pożar. Strażacy z Zielonej Góry doskonalą umiejętności (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u