Nożem zadał 70-latkowi kilka ciosów w szyję. Wcześniej razem pili alkohol

21 lipiec 2020
Autor: 
Nożem zadał 70-latkowi kilka ciosów w szyję. Wcześniej razem pili alkohol Redakcja

Najpierw razem pili alkohol, ale nagle doszło do kłótni. Wtedy 39-latek wziął nóż i kilka razy zadał 70-latkowi cios w szyję. Sprawca usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 17 lipca. W jednym z budynków socjalnych we Wschowie trwała libacja. Nagle w trakcie spożywania alkoholu doszło do nieporozumienia między dwoma mężczyznami.

- Mężczyzna w wieku 39 lat działając z zamiarem pozbawienia życia 70-latka, co najmniej dwukrotnie uderzył go nożem w prawą część szyi, czym spowodował rany cięte szyi o długości 5 cm i 3 cm oraz ranę ciętą linijną o długości 8 cm - czytamy w komunikacie wschowskiej prokuratury.

Napastnik nie zdołał osiągnąć swojego celu ze względu na udzielenie pomocy pokrzywdzonemu przez służby ratunkowe. 70-latek trafił do szpitala.

Zarzut dla 39-latka

Sprawcy przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy we Wschowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nieprzytomny leżał na chodniku przy dworcu PKP. Pomogli policjanci

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u