Komary tną na potęgę. Od jutra ruszają opryski w gminie Świdnica pod Zieloną Górą

21 lipiec 2020
Autor: 
Komary tną na potęgę. Od jutra ruszają opryski w gminie Świdnica Fot. ZGK ZG / Facebook

Wysokie temperatury sprzyjają rozmnażaniu się komarów. W Lubuskiem dużo jest ich m.in. w podzielonogórskiej gminie Świdnica. Od jutra ruszają tam opryski przeciwko owadom. Najgorzej jest w okolicach parków czy placów zabaw.

W ostatnich dniach zdecydowanie przybyło komarów. Pojawiły się bardzo szybko i to w dużej ilości. Często potrafią skutecznie popsuć nam nastrój lub wypoczynek. Zdaniem wielu mieszkańców województwa lubuskiego to największa plaga od lat.

Do walki z insektami stanęło już Miasto Zielona Góra, które prowadzi opryski. Jutro takie zabiegi rozpoczną się też w pobliskiej gminie Świdnica.

- Opryskami objęte będą miejsca zakrzaczone i zadrzewione w okolicach placów zabaw, cmentarzy, rowów melioracyjnych przepływających przez miejscowości oraz parki - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy.

Całość przy użyciu profesjonalnych urządzeń i preparatów chemicznych wykona specjalistyczna firma z Zielonej Góry.

Przeczytaj też: Burza w Czerwieńsku. Fekalia płynęły ulicą. Mieszkańcy przygotowali worki z piaskiem (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.