Akcja policji w Szprotawie. Zlikwidowano plantację konopi indyjskich (ZDJĘCIA, FILM)

29 lipiec 2020
Autor: 
Akcja policji w Szprotawie. Zlikwidowano plantację konopi indyjskich Fot. KPP Żagań

Realizacja policjantów z Żagania, Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia na południu województwa lubuskiego. W Szprotawie zlikwidowano plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze kryminalni z żagańskiej komendy wkroczyli na teren jednej z posesji w Szprotawie, gdzie uprawiano konopie indyjskie. W akcji wspomogli ich policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu.

- Zabezpieczono 72 krzaki konopi, z których można było pozyskać ponad 1,5 kilogramów gotowego narkotyku, którego wartość czarnorynkowa wynosi około 78 tysięcy złotych. Zabezpieczono też donice, oprawy z lampami i wentylatory - informuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik policji w Żaganiu.

Zatrzymano dwie osoby. Są już w areszcie

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili również tabletki ecstasy oraz pieniądze. Do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 32 lat.

Plantatorzy usłyszeli już zarzuty. - Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy - dodaje podkom. Jaszczuk.

Przeczytaj też: Słubice: Wypadek na krajowej "29". Motocyklista wjechał w ciężarówkę. W akcji LPR

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.