Ognisko ASF w jednym z gospodarstw w Nietkowie!

02 sierpień 2020
Autor: 
Ognisko ASF w jednym z gospodarstw w Nietkowie! Screen/bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

W jednym z gospodarstw w Nietkowie stwierdzono ognisko ASF. Śmiertelną dla świń chorobę wykryto w chlewniach, gdzie utrzymywane było 19 tuczników.

W czwartek, 30 lipca, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 19 świń (tuczników), położonym w miejscowości Nietków stwierdzono ognisko ASF. Jest to drugie w województwie lubuskim stwierdzone ognisko afrykańskiego pomoru świń. Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie procedury likwidacji ogniska choroby, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. Zwierzęta zostały niezwłocznie zabite i poddane utylizacji.

Choroba ta nie jest niebezpieczna dla ludzi, jednak stanowi śmiertelne zagrożenie dla świń oraz dzików. 

Czytaj także - Lubuscy strażacy oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego (FILM)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u