Kontrole ciężarówek w Świebodzinie. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)

06 sierpień 2020
Autor: 
Kontrole ciężarówek w Świebodzinie. Posypały się mandaty Fot. KPP Świebodzin

Akcja policji i ITD w Świebodzinie. Funkcjonariusze przez cały dzień kontrolowali ciężarówki. Wielu kierowców jeździło mimo zakazu poruszania się pojazdów powyżej 12 ton.

Świebodzińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z lubuskimi inspektorami ITD regularnie prowadzą kontrole ciężarówek w mieście. Przede wszystkim sprawdzają m.in. czas pracy i trzeźwość kierujących oraz stan techniczny prowadzonych przez nich pojazdów.

W ostatnich dniach kilkoro kierujących zostało ukaranych za niestosowanie się do zakazu poruszania się pojazdów powyżej 12 ton. Na kierujących nałożono mandaty karne w kwocie po 500 złotych. Ponadto, podczas jednej z kontroli funkcjonariusze ITD ujawnili pojazd, którego opony były w opłakanym stanie.

- Stosowanie się do przepisów związanych z ograniczeniami w miejscowościach jest bardzo istotne. Ma to przede wszystkim uchronić istniejącą infrastrukturę, która jest nieprzygotowana na tak ciężkie i gabarytowo wielkie pojazdy. Również w wąskiej, miejskiej zabudowie nie wszędzie jest możliwość bezpiecznego przejazdu takich aut - podkreśla mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Mężczyzna wpadł do Odry w Słubicach. Służby wyłowiły ciałoRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u