Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna (ZDJĘCIA, FILM)

10 sierpień 2020
Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna Redakcja

Pożar mieszkania w kamienicy przy ulicy Chrobrego w Zielonej Górze. Jedna osoba zginęła. Drugą nieprzytomną ewakuowali strażacy.

Do pożaru doszło w poniedziałkowy poranek, 10 sierpnia, tuż po godzinie 4:00. W ogniu stanęło mieszkanie na pierwszym piętrze w kamienicy przy ulicy Bolesława Chrobrego w Zielonej Górze. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej.

Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna

Strażacy w aparatach powietrznych poprowadzili dwie linie gaśnicze przez klatkę schodową i udali się do płonącego mieszkania. W środku ratownicy natrafili na nieprzytomnego lokatora. Mężczyzna od razu został ewakuowany z budynku.

Z czasem pod kamienicą pojawił się patrol policji oraz specjalistyczny zespół pogotowia, który przejął opiekę medyczną nad rannym mieszkańcem. Poparzony mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W trakcie działań strażacy dokonali kolejnego, makabrycznego odkrycia. Wewnątrz lokalu natrafili na zwłoki, prawdopodobnie kobiety.

Ewakuowano cały budynek

Sytuacja szybko została opanowana, trwa oddymianie. Na czas akcji ratowniczo-gaśniczej z budynku ewakuowano pięciu mieszkańców.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Teraz wszystko będzie wyjaśniać zielonogórska policja pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na DK27 pod Nowogrodem Bobrzańskim. Ranny kierowca (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u