Nielegalny transport krajanki tytoniowej oraz poszukiwany przez sąd pasażer

21 sierpień 2020
Nielegalny transport krajanki tytoniowej oraz poszukiwany przez sąd pasażer Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zabezpieczyli 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Towar bez polskiej akcyzy przewoził autem 56-latek, a wraz z nim jako pasażer jechał mężczyzna ścigany od wielu lat przez polski wymiar sprawiedliwości.

W środę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście wytypowali do kontroli samochód osobowy. Wewnątrz pojazdu ujawnili 7 worków, w których znajdowało się 200 kilogramów krajanki tytoniowej. Pojazdem kierował 56-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. W sprawie tej wszczęto postępowanie przygotowawcze a zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo karno-skarbowe zagrożone wysoką karą grzywny lub pozbawieniem wolności do 3 lat.

Szczęścia nie miał także jadący tym pojazdem jako pasażer 50-letni mieszkaniec Świebodzina. W trakcie kontroli jego dokumentów okazało się, że mężczyzna od 12 lat poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu. Lubuszanin do Polski przyjechał na kilka dni z Niemiec gdzie się ukrywał przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 50-latek na swoim koncie ma przestępstwa związane z narkotykami. Zaraz po zatrzymaniu przekazany został funkcjonariuszom Policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.