Zatrzymani sprawcy kradzieży rowerów … (ZDJĘCIA)

08 lipiec 2016
Autor: 
ZKS KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden jechał na kradzionym rowerze, a drugi posiadał przy sobie środki odurzające. W wyniku działań operacyjnych w ręce mundurowych wpadły kolejne osoby odpowiedzialne za kradzieże rowerów na terenie Zielonej Góry. Jeden z zatrzymanych usłyszał 22 zarzuty.

We wtorek /5 lipca/ policjanci służby patrolowej podczas pełnionej służby zauważyli na jednej z ulic miasta dwóch mężczyzn na rowerach. Uwagę policjantów zwrócił zwłaszcza jeden z kierujących. Rower, którym się poruszał, był taki sam jak rower jednego z policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymany mężczyzna rzeczywiście okradł piwnicę należąca do policjanta zabierając z niej rower. Ponadto u drugiego z mężczyzn policjanci znaleźli środki odurzające - marihuanę.

Obaj mężczyźni 32-latek i 34-latek zostali natychmiast zatrzymani i osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. W wyniku dalszych czynności w mieszkaniach obu zatrzymanych, policjanci odnaleźli po przeszukaniu środki odurzające - marihuanę. Mundurowi ustalili także, że osoby te kupowały rowery wiedząc, że pochodzą one z kradzieży. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwo paserstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o przestępstwa kradzieży rowerów i kradzieży z włamaniem do piwnic. Zatrzymani to zielonogórzanie w wieku 18 i 27 lat. 18-latek został zatrzymany na jednej z ulic miasta, gdy jechał na skradzionym rowerze. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające-marihuanę. Dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie wielokrotne włamania do piwnic na terenie Zielonej Góry. Dodatkowo w jego mieszkaniu znaleźli różne akcesoria rowerowe, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży oraz narzędzia służące do popełnia przestępstwa. Mężczyzna usłyszał aż 22 zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Kolejnym czwartym już mężczyzną zatrzymanym za przestępstwa związane z kradzieżami rowerów jest 27-latek. Zgromadzone przez policjantów informacje doprowadziły do przedstawienia mu dwóch zarzutów kradzieży. W jego przypadku Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze również zastosował dozór policyjny.

Zielonogórscy policjanci odzyskali dziewięć rowerów.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u