Wypadek na obwodnicy. Areszt dla kierowcy mercedesa (FILM)

08 lipiec 2016
Autor: 
KMP Gorzów Wlkp.

Gorzowscy policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę mercedesa, który w minioną niedzielę (3 lipca) mógł przyczynić się do spowodowania drogowego wypadku na obwodnicy Gorzowa Wlkp. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wypadku na obwodnicy Gorzowa Wlkp. doszło 3 lipca 2016 r. Kierowca czarnego mercedesa kombi jechał z kierunku węzła Wieprzyce w kierunku węzła Małyszyn. Wyprzedzając ciąg pojazdów, zmuszał jadące z naprzeciwka auta do zjechania w prawo, aby uniknąć czołowego zderzenia. Kierująca seatem kobieta nie zdołała opanować samochodu, zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzyła się z toyotą. Kierowca mercedesa odjechał i nie udzielił pomocy poszkodowanym. Wskutek obrażeń kolejnego dnia zmarła jedna z pasażerek seata. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zabezpieczali ślady i dowody, które mogły pomóc w ustaleniu kierującego czarnym samochodem. Szybko dotarli do właściciela auta.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. To 70-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Wczoraj (7 lipca 2016 r.) został doprowadzony przez policjantów do prokuratury. Usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczką z miejsca zdarzenia. Odpowie także za składanie fałszywych zeznań. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd zaakceptował wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u