Ciężarówka wioząca 16 ton nielegalnych odpadów zatrzymana na granicy!

25 sierpień 2020
Ciężarówka wioząca 16 ton nielegalnych odpadów zatrzymana na granicy! Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku wraz z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska prowadzili działania mające na celu kontrolę transgraniczną przemieszczania odpadów. W jednym z kontrolowanych pojazdów ciężarowych ujawnili nielegalne odpady.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 21 sierpnia. W kontrolowanym pojeździe według dokumentacji miały znajdować się czyste odpady żelaza i stali, jednak podczas oględzin stwierdzono blisko 16 ton odpadów żelaza i stali zmieszanych z kawałkami drewna, płytkami obwodów drukowanych, pojemnikami ciśnieniowymi i częściami elektrycznymi. Ujawniono także zabezpieczenia nadprądowe i inne moduły instalacyjne. Firma, do której jechał zakwestionowany transport nie posiada zezwolenia na odzysk odpadów.

Naczepa, w której znajdowały się odpady, została zabezpieczona. W opinii Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze z delegatury w Gorzowie Wielkopolskim transport przemieszczał się niezgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Pojazd i 16 ton odpadów pozostaje w dyspozycji PSG w Świecku oraz WIOŚ. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u