Silny wiatr w Lubuskiem. Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew

26 sierpień 2020
Autor: 
Silny wiatr w Lubuskiem. Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew Fot. Dominik Brzezicki

Silne porywy wiatru w naszym województwie. Obowiązuje ostrzeżenie I stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Od godziny 12 obowiązują ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają przed wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.

Do godziny 20:20 lubuscy strażacy odnotowali 31 interwencji, które dotyczyły głównie powalonych drzew oraz zwisających konarów. Na ulicy Granicznej w Czerwieńsku drzewo spadło na drogę, całkowicie blokując ruch. Strażacy przy pomocy pilarek błyskawicznie usunęli powaloną brzozę. Niebezpieczna aura utrzyma się z nami do czwartku, 27 sierpnia, do godziny 3 w nocy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u