Przewoził trujące odpady kompletnie niesprawną ciężarówką. Do Polski jechał z Niemiec (ZDJĘCIA)

23 wrzesień 2020
Autor: 
Przewoził trujące odpady kompletnie niesprawną ciężarówką Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Niesprawna ciężarówka zatrzymana na lubuskim odcinku autostrady A2. Naczepa miała popękaną ramę, a w ciągniku były uszkodzone opony. Cysterną przewożono prawie 23 tony trujących odpadów niebezpiecznych.

Wspólny patrol lubuskich inspektorów ITD wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej z Żagania od środowego poranka, 23 września, prowadził działania na autostradzie A2. W trakcie służby mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki Man.

Pojazd jechał z Niemiec do Polski. W naczepie dołączonej do ciągnika siodłowego znajdowało się blisko 23 tony trujących odpadów niebezpiecznych. Zgodnie z kodem A4100 były to odpady z urządzeń sterujących zanieczyszczeniami przemysłowymi służących do oczyszczania gazów odlotowych.

Stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia

Podczas kontroli mundurowi zauważyli, że rama naczepy jest popękana. - Pęknięcia znajdowały się nad pierwszą i trzecią osią pojazdu. W ich miejscach znajdowały się spawy świadczące o wcześniejszej naprawie uszkodzeń. Dodatkowo na kołach pierwszej osi ciągnika stwierdzono nadmierne zużycie i uszkodzenie opon - informują lubuscy inspektorzy.

Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, a kierowcy zakazano dalszej jazdy. Dodatkowo wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Pożar domu w Krasowcu pod Gorzowem. "Zapaliło się od uderzenia pioruna"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u