Gaz wydobywał się z lokalu. W środku 33-latka z blisko 2,5 promilami alkoholu

26 wrzesień 2020
Autor: 
Gaz wydobywał się z lokalu. W środku 33-latka z 2,5 promilami alkoholu Fot. KPP Wschowa

Silna woń gazu wydobywała się z mieszkania we Wschowie. W lokalu była kobieta z blisko 2,5 promilami alkoholu. 33-latka tłumaczyła, że chciała zaparzyć sobie tylko herbatę. - Mogła doprowadzić do katastrofy - informuje policja.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 24 września. Policjanci ze Wschowy otrzymali niepokojące zgłoszenie. W jednym z budynków wielorodzinnych na korytarz wydobywała się silna i intensywna woń gazu.

- Reakcje lokatorów i właściciela budynku były błyskawiczne. Pociągnęły za sobą działania odpowiednich służb. Pogotowie gazowe odcięło dostęp do gazu w całym budynku - informuje kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

"Chciała tylko zaparzyć herbatę"

W mieszkaniu, z którego wydobywał się gaz, przebywała 33-letnia kobieta. Lokatorka została zatrzymana przez mundurowych. Szybko okazało się, że była pod wpływem alkoholu. Wydmuchała blisko 2,5 promila i trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Z kobietą zostały wykonane już czynności procesowe. - Dzięki czujności lokatorów, interwencji pracowników pogotowia gazowego oraz szybkim czynnościom wschowskich policjantów nie doszło do potencjalnej eksplozji, która mogła zakończyć się katastrofą budowlaną - dodaje kom. Piwowarska.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "92" koło Świebodzina. Jedna ciężarówka wpadła do rowu, druga uderzyła w barierki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u