Kontrole kierowców z aplikacji Bolt w Zielonej Górze. ITD nakłada surowe kary

26 wrzesień 2020
Kontrole kierowców z aplikacji Bolt w Zielonej Górze. ITD nakłada surowe kary Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Wspólna akcja Inspekcji Transportu Drogowego i policji w Zielonej Górze. Mundurowi kontrolowali kierowców korzystających z aplikacji Bolt. Jeden z mężczyzn stanie przed sądem.

Lubuscy inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili kontrole samochodów osobowych, którymi wykonywany był okazjonalny przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Do akcji dołączyli się policjanci z zielonogórskiej drogówki korzystający z nieoznakowanego radiowozu. - Celem kontroli była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób - informują inspektorzy.

Kara dla przewoźnika i sprawa w sądzie dla kierowcy

Funkcjonariusze zatrzymali kilku kierowców pracujących pod szyldem Bolt. Jednym z nich był mężczyzna kierujący osobowym Fordem. Pojazd został zatrzymany w centrum miasta na placu Powstańców Wielkopolskich.

- Taki przewóz jest przewozem okazjonalnym wykonywanym samochodem osobowym, na wykonywanie którego wymagana jest odpowiednia licencja. Mógł on być wykonany m.in. na podstawie umowy zawartej bezpośrednio z klientem w lokalu przedsiębiorstwa - podkreślają mundurowi.

Za stwierdzone naruszenia przewoźnikowi grozi wysoka kara pieniężna, a przeciwko kierowcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie.

Aplikacja Bolt

To nic innego niż aplikacja, dzięki której użytkownik może przez telefon zamówić przejazd z jednego punktu miasta do drugiego. Wsiadając do zamówionego samochodu, nie musi mieć nawet przy sobie gotówki. Aplikacja potrąci należność za przejazd z karty kredytowej pasażera podpiętej do aplikacji.

Przeczytaj też: Gaz wydobywał się z lokalu. W środku 33-latka z blisko 2,5 promilami alkoholuRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u