Zaatakowała nożami w V LO w Zielonej Górze. Przed sądem odpowie jako nieletnia!

02 październik 2020
Zaatakowała nożami w V LO w Zielonej Górze. Przed sądem odpowie jako nieletnia! Redakcja/Archwium

16-letnia uczennica z nożami w ręku raniła trzy nastolatki w Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Zielonej Górze. Sąd Rodzinny podjął kolejne czynności w sprawie nieletniej.

We wtorek, 29 września, około godziny 9 rano, dziewczyna z nożami w ręku zaatakowała trzy przypadkowe uczennice w V LO w Zielonej Górze. Zaatakowane osoby nie doznały poważniejszych obrażeń. - Dwie mają rany pleców, a jedna rozcięty łuk brwiowy. Obrażenia nie zagrażają ich życiu - mówiła podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W czwartek, 1 października Sąd Rodzinny w Zielonej Górze podjął kolejne czynności w sprawie nieletniej. - Przedstawiono jej trzy zarzuty popełnienia czynów karalnych z art. 157 §1 k.k., tj. spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych. Taka kwalifikacja prawna czynów oznacza, że sprawczyni nie będzie odpowiadała jak osoba dorosła (na zasadach przewidzianych w kodeksie karnym), lecz zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. - czytamy w komunikacie Wiceprezes Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, SSR Tomasza Holeniewskiego.

Wobec 16-latki zastosowano środek tymczasowy o charakterze leczniczym. Bez zgody Sądu Rodzinnego nieletnia nie będzie mogła opuścić miejsca, do którego została skierowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.