Alarm o trującym gazie w zielonogórskim "Ekonomiku". Trwa ewakuacja (ZDJĘCIA)

02 październik 2020
Autor: 
Alarm o trującym gazie w zielonogórskim "Ekonomiku". Trwa ewakuacja Redakcja

Maile o podłożeniu niebezpiecznego gazu trafiły do wielu szkół i przedszkoli w Zielonej Górze. Jeden z nich trafił m.in. do "Ekonomika". W placówce trwa ewakuacja uczniów i pracowników.

Wiadomość o podłożeniu niebezpiecznego ładunku wpłynęła do dyrekcji CKZiU nr 3 "Ekonomik" w Zielonej Górze w piątkowe popołudnie, 2 października. Zarządzający placówką podjęli decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w szkole.

Na miejsce przybył zastęp straży pożarnej i patrol policji. Trwa sprawdzanie całego budynku.

Maile w wielu innych szkołach i przedszkolach

Dziś informacje z groźbą o podłożeniu niebezpiecznych substancji trafiły jeszcze m.in. do Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze oraz Przedszkola nr 22 przy ul. Porzeczkowej na Zaciszu. - Wiadomości wysłano też do "Katolika" oraz przedszkola w Nowogrodzie Bobrzańskim - wymienia st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Podobne maile trafiają w ostatnich dniach do wielu instytucji w całej Polsce. Mimo niskiej wiarygodności służby muszą zareagować na każde tego typu zgłoszenie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u