Koń utknął w bagnie w Wojcieszycach koło Gorzowa. Na pomoc przybyli strażacy (ZDJĘCIA)

02 październik 2020
Koń utknął w bagnie w Wojcieszycach koło Gorzowa Fot. KM PSP Gorzów Wlkp.

Nietypowa akcja strażaków koło Gorzowa Wielkopolskiego. Zastępy musiały ratować klacz, która ugrzęzła w bagnie. Na szczęście działania zakończyły się sukcesem.

Wszystko wydarzyło się w środowe popołudnie, 30 września, chwilę przed godziną 15:00. Dyżurny operacyjny gorzowskich strażaków odebrał nietypowe zgłoszenie. W Wojcieszycach (gmina Kłodawa) pomocy potrzebował koń, który był uwięziony w grzęzawisku.

Na miejsce skierowano ochotników z pobliskich Różanek oraz zastępy z miejskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Tam zastali oni klacz, która była uwięziona po samą szyję.

Zwierzę wróciło do stada

- Strażacy przy użyciu szpadli obkopali zwierzę, tak aby opasać go pasami transportowymi. Wezwali też lekarza weterynarii - relacjonuje bryg. Bartłomiej Mądry, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

W działaniach pomógł także ciągnik z ładowaczem hydraulicznym. Bardzo ważną kwestią podczas akcji była przede wszystkim ciągła opieka właściciela nad zwierzęciem. - To pozwoliło w bezpieczny sposób wydobyć klacz. Po badaniu zwierzę dołączyło do stada - dodaje bryg. Mądry.

Przeczytaj też: Poważny wypadek pod Zieloną Górą. Są ranni. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u