Policjanci odnaleźli 10-latka

12 lipiec 2016
Autor: 
KPP Międzyrzecz

10-letni, chory na autyzm chłopiec został odnaleziony przez międzyrzeckich policjantów, po tym jak oddalił się z miejsca, w którym spędzał wakacje z rodzicami. Po raz kolejny szybka i co najważniejsze skuteczna interwencja mundurowych z Międzyrzecza doprowadziła do szczęśliwego zakończenia.

We wtorek 12 lipca 2016 roku wszyscy policjanci postawieni byli w stan gotowości. Ogłoszony przez Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu alarm dla całej jednostki spowodowany był zgłoszeniem zaginięcia 10-letniego chłopca chorego na autyzm, który spędzał wakacje ze swoimi rodzicami nad jeziorem Głębokie.

Sytuacja wymagała szybkiego działania, ponieważ trudno było wytypować miejsca, do których chłopiec mógł pójść. Poza rozległym terenem ośrodka wczasowego, policjanci sprawdzali las oraz jezioro.

Na miejsce zostały skierowane służby straży pożarnej, łódź policyjna, w drodze był również przewodnik z psem tropiącym.

Dzięki dokładnemu rysopisowi chłopca podanemu przez opiekunów oraz szczegółów jego ubioru, już w drodze dojazdu nad jezioro, policjanci zauważyli zaginionego 10-latka. Okazało się, że odszedł od ośrodka wypoczynkowego na odległość ok. pięciu kilometrów.

Cały i zdrowy chłopiec został przekazany rodzicom.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.