Nocna akcja policji. Wpadali pijani kierowcy. „Wystarczyło kilkanaście minut”

Nocne badania trzeźwości przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Wystarczyło kilkanaście minut, by zatrzymali pierwszego kierującego pod wpływem alkoholu. Łącznie w ręce funkcjonariuszy wpadło czterech kierowców.

Nocna akcja policji zamiast porannych kontroli

Policjanci ruchu drogowego regularnie prowadzą kontrole trzeźwości na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego i w całym powiecie. Choć kierowcy zazwyczaj kojarzą masowe badania z porankiem, tym razem mundurowi z alkomatami pojawili się na drogach w nocy z piątku na sobotę, 8 sierpnia.

Funkcjonariusze wyznaczyli kilka punktów kontroli. Meldunki o zatrzymanych osobach jadących po alkoholu zaczęły spływać bardzo szybko.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:


Pijani kierowcy – wyniki nocnej akcji w Gorzowie

  • Ulica Fabryczna – kierowca z ponad 0,5 promila alkoholu (przestępstwo).
  • Wawrów – kierowca z ponad 0,5 promila alkoholu (przestępstwo).
  • Ulica Koniawska – mężczyzna z wynikiem poniżej 0,5 promila (wykroczenie).

Niechlubnym rekordzistą akcji był 21-latek z województwa zachodniopomorskiego zatrzymany na ulicy Myśliborskiej. Mężczyzna wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu, a dodatkowo okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja zapowiada kolejne działania

Funkcjonariusze przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Policjanci na pewno w tej kwestii nie zamierzają odpuszczać i już planują kolejne akcje. Masowych badań można spodziewać się każdego dnia tygodnia – podkreśla nadkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Jazda pod wpływem alkoholu – co grozi?

Kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 zł i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Są poszkodowani. Droga zablokowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *