Dwa razy zgłosił morderstwo. Były to żarty 39-latka. "Mówił, że stęsknił się za policjantami"

30 październik 2020
Dwa razy zgłosił morderstwo. Były to żarty 39-latka Redakcja

Dwukrotnie wzywał służby do zabójstw w Krośnie Odrzańskim. Szybko okazało się, że zgłoszenia 39-latka były fałszywe. Teraz mężczyzna odpowie za wszystko przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w nocy z wtorku na środę, 28 października. Policjanci oraz ratownicy medyczni z Krosna Odrzańskiego otrzymali informacje, że w jednym z mieszkań leży mężczyzna ugodzony nożem.

- Na miejscu okazało się, iż był to żart znajdującego się pod działaniem alkoholu mężczyzny, który przebywał wspólnie ze znajomymi w mieszkaniu. 39-latek przyznał się, że zadzwonił na numer alarmowy 112, bo jego kolegę bolał brzuch i chciał zrobić sobie żart - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Mimo tłumaczeń funkcjonariuszy o nieodpowiedzialnym zachowaniu, mężczyzna nie widział w tym nic złego. Za fałszywe wezwanie sprawa została skierowana do sądu.

Żartowniś nie odpuszczał, bo "stęsknił się za policjantami"

Jeszcze tej samej nocy służby ratownicze otrzymały ponowne zgłoszenie o pilnej interwencji. W mieszkaniu zgłaszającego miał leżeć mężczyzna z nożem wbitym w serce. Do akcji ponownie wysłano patrole policji oraz zespół pogotowia.

I tym razem sytuacja wyglądała tak samo. - Był to ten sam mężczyzna. Tym razem powodem, dla którego zadzwonił był fakt, że dawno nie widział policjantów i się za nimi stęsknił. Funkcjonariusze skierują sprawę do sądu wraz z obciążaniem go kosztami w związku ze spowodowaniem nieuzasadnionej interwencji - dodaje podkom. Kulka.

Przeczytaj też: Wezwał służby, bo miał problem z zamkiem w drzwiach. Mówił, że w mieszkaniu jest zgwałcona kobieta

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u