Akcja strażaków z Rzepina. Musieli rozcinać obrączkę kobiecie w ciąży. "Palec szybko puchł i siniał"

01 listopad 2020
Akcja strażaków z Rzepina. Musieli rozcinać obrączkę Fot. OSP Rzepin

Niecodzienna interwencja strażaków z OSP Rzepin. Ochotnicy pomagali ciężarnej kobiecie, której palec spuchł tak, że nie miała szans ściągnąć obrączki ślubnej. Sprawa była poważna, a zagrożenie realne.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu. - Za pośrednictwem łańcucha znajomości dotarła do nas prośba o pilną pomoc z sąsiedniego powiatu. Kobieta w ósmym miesiącu ciąży nie była w stanie zdjąć z palca niedawno założonej obrączki ślubnej - relacjonują ochotnicy z Rzepina.

Palec poszkodowanej szybko puchł i siniał. Na szczęście strażacy od niedawna mają na swoim wyposażeniu specjalny przyrząd do usuwania obrączek. Dzięki temu sama "operacja" trwała tylko niecałą minutę.

Strażacy z OSP Rzepin podkreślają, że na poszkodowaną czekało być może wielogodzinne oczekiwanie na SOR w Sulęcinie. Wszystko w warunkach szalejącej pandemii.

Straż pożarna do wszystkiego

W obecnych czasach można wręcz stwierdzić, że dla strażaków nie ma rzeczy niemożliwych i często radzą sobie nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach. Gaszenie pożarów już dawno zeszło na drugi plan. Teraz przeważają głównie miejscowe zagrożenia, czyli m.in. wypadki drogowe czy drzewa powalone na jezdnię.

Przeczytaj też: Pogrzeb praw kobiet w Zielonej Górze. Żałobny orszak przeszedł ulicami miasta (ZDJĘCIA, RELACJA LIVE)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u