Kryminalni z Sulechowa zatrzymali 35-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za serię włamań i kradzieży. Jego łupem padało niemal wszystko – od elektronarzędzi i kosiarek, po artykuły spożywcze i zabawki.
Włamywacz Sulechów – kradł w mieście i okolicach
Od marca 2025 roku na terenie Sulechowa i okolic dochodziło do licznych włamań oraz kradzieży. Złodziej kradł różne przedmioty ze sklepów, zamkniętych altanek na ogródkach działkowych oraz z piwnic, a także te pozostawione przed posesjami.
– Działał bez skrupułów. Kradł np. elektronarzędzia, kosiarki, artykuły spożywcze, zabawki, kończąc na fotopułapkach i 50 metrach przewodów elektrycznych. Łączna wartość jego łupów to ponad 17 tysięcy złotych – relacjonuje mł. asp. Anna Baran, rzecznik policji w Zielonej Górze.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Złodziej w Sulechowie. 7 zarzutów i groźba więzienia
Sprawami zajmowali się funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie. Prowadzone działania operacyjne pozwoliły ustalić i zatrzymać podejrzanego mężczyznę.
– To 35-letni mężczyzna. Usłyszał 7 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Baran.
Przeczytaj też: Pożar Lamborghini na stacji paliw w Kargowej. Akcja straży pożarnej