Pijany kierowca dachował pod Krosnem Odrzańskim. Miał blisko 3 promile i uciekł do lasu

18 listopad 2020
Autor: 
Pijany kierowca dachował pod Krosnem Odrzańskim Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Miał niemalże trzy promile alkoholu, a mimo to wsiadł za kierownicę i wyjechał na drogę. 59-latek dachował w pobliżu Bobrowic koło Krosna Odrzańskiego i uciekł do lasu. Tam zatrzymała go policjantka.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 17 listopada. Około godziny 13:00 do krośnieńskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego marki Renault na trasie Bobrowice - Strużka. Do akcji wysłano straż pożarną, patrol policji oraz zespół pogotowia.

- Gdy na miejsce dojechał patrol drogówki, kierowcy już nie było. Z pomocą przyszedł świadek, który wskazał kierunek oddalenia się mężczyzny. W pościg za nim ruszyła policjantka. Po zatrzymaniu kierowcy w kompleksie leśnym doprowadziła go do radiowozu - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Wydmuchał prawie trzy promile alkoholu

59-latek przyznał się do kierowania pojazdem. Jednocześnie mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że w jego organizmie były blisko trzy promile alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna oraz kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo dochodzi zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Przeczytaj też: Nauczyciel z Zielonej Góry aresztowany za pedofilię

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u