Lubuskie: Braki kadrowe w straży pożarnej z powodu pandemii. Do pomocy skierowano strażaków ze szkół pożarniczych!

20 listopad 2020
Autor: 
Lubuskie: Braki kadrowe w straży pożarnej z powodu pandemii. Do pomocy skierowano strażaków ze szkół pożarniczych! Redakcja/Archwium

Pandemia koronawirusa dotyka także służb mundurowych. W województwie lubuskim z powodu pandemii występują braki kadrowe w Państwowej Straży Pożarnej. 

Na wniosek Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Patryka Maruszaka w związku z brakami kadrowymi wśród ratowników, spowodowanymi sytuacją epidemiczną, Komendant Główny PSP - nadbryg. Andrzej Bartkowiak skierował do pracy w jednostkach ratowniczo-gaśniczych na terenie województwa 24 strażaków, tj. podchorążych Głównej Szkoły Pożarniczej i kadetów Szkół Aspirantów PSP.

Czternastu z nich, a są to osoby pochodzące z naszego województwa już wspiera jednostki ratowniczo-gaśnicze. Pozostałych dziesięciu strażaków będących spoza naszego województwa podejmie służbę w najbliższym czasie. Wspierający nas strażacy są w trakcie nauki w szkołach pożarniczych, a ich kwalifikacje pozwalają już na tym etapie nauki brać udział w działaniach ratowniczych.

Źródło: KW PSP Gorzów Wlkp.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u