Szkoły zamknięte do świąt. "Przed nami 100 dni solidarności"

21 listopad 2020
Autor: 
Szkoły zamknięte. "Przed nami 100 dni solidarności" Fot. Krystian Maj/KPRM

Szkoły nadal zamknięte, a sklepy w galeriach otwarte w najwyższym reżimie sanitarnym. Premier przestawił kolejne kroki w walce z koronawirusem.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową dotyczącą sytuacji epidemicznej w Polsce. To efekt wczorajszego zebrania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Szkoły zostają zamknięte do 23-24 grudnia. Następnie ferie zimowe poszczególnych województw zostaną zastąpione wspólną przerwą edukacyjną od 4 do 17 stycznia.

- Przed nami pewien okres, który nazywamy 100 dni solidarności. Na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń - mówi premier.

Dodatkowo od 28 listopada sklepy w galeriach handlowych znów będą mogły zostać otwarte. Warunkiem będzie to, aby działały w najwyższym reżimie sanitarnym.

- Jesteśmy wciąż na etapie hamulca bezpieczeństwa. Jeśli chcemy przejść do strefy czerwonej, musimy być odpowiedzialni. Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki - właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu - podkreśla M. Morawiecki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u