Pożar w Smolnie Wielkim koło Sulechowa. Płonęła kuchnia. W środku były dzieci

24 listopad 2020
Autor: 
Pożar w Smolnie Wielkim koło Sulechowa. Płonęła kuchnia Redakcja/archiwum

Cztery zastępy straży pożarnej wysłano do pożaru budynku mieszkalnego w Smolnie Wielkim. W środku znajdowały się wystraszone dzieci. Na szczęście samodzielnie opuściły dom.

Pożar w Smolnie Wielkim koło Sulechowa wybuchł we wtorkowe popołudnie, 24 listopada, tuż po godzinie 15:30.

- Sąsiad zgłosił, że widzi płomienie w budynku obok. Ponadto w środku prawdopodobnie miały znajdować się uwięzione dzieci - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Sytuacja została szybko opanowana

Do akcji zadysponowano dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z Sulechowa. Ponadto wezwano miejscowych strażaków-ochotników. Dzieci, które przebywały w domu, zdążyły się ewakuować jeszcze przed przyjazdem ratowników.

Na szczęście pożar został szybko opanowany. - Spłonęła tylko niewielka część kuchni - dodaje st. kpt. Kaniak.

Przeczytaj też: Pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.