Strażacy z OSP Kłodawa z nowym samochodem gaśniczym. Wygrali go w "Bitwie o wozy" (ZDJĘCIA)

24 listopad 2020
Autor: 
Strażacy z OSP Kłodawa z nowym samochodem gaśniczym Fot. OSP Kłodawa

Nowy samochód gaśniczy trafił do strażaków z Kłodawy koło Gorzowa Wielkopolskiego. Jego wartość to około 800 tysięcy złotych. Ochotnicy dostali go w ramach rządowej akcji "Bitwa o wozy".

Strażacy z OSP Kłodawa mogą poszczycić się nowym pojazdem. Średni samochód gaśniczy trafił do nich we wtorek, 24 listopada. Został zabudowany na podwoziu Iveco Eurocargo 150-320 z napędem 4×4 i silnikiem o mocy 235 kW w kieleckiej firmie MotoTruck.

Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego. Wkrótce zostanie doposażony m.in. w armaturę wodno-pianową czy aparaty powietrzne.

Wygrany podczas wyborów w "Bitwie o wozy"

Ochotnicy z Kłodawy otrzymali nowy samochód gaśniczy z profrekwencyjnej akcji "Bitwa o wozy", która odbyła się dwukrotnie podczas wyborów prezydenckich. Za pierwszym razem wygrała gmina Zabór, natomiast później gminy Świdnica i Kłodawa.

Z nowego wozu dla strażaków cieszy się Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa. - Dziękuję bardzo mieszkańcom za wywalczenie tej nagrody. Jesteście wspaniali. Strażakom życzę zawsze bezpiecznych powrotów z akcji - napisała w mediach społecznościowych.

Przeczytaj też: Pożar w Smolnie Wielkim koło Sulechowa. Płonęła kuchnia. W środku były dzieci

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u