Sława: Był tak pijany, że zasnął na ławce. Mógł umrzeć na mrozie

26 listopad 2020
Autor: 
Sława: Był tak pijany, że zasnął na ławce Fot. Pixabay

Kompletnie pijany mężczyzna zasnął na ławce w parku miejskim w Sławie. Na szczęście natknął się na niego policjant. Nietrzeźwy został przewieziony do komendy, gdzie mógł się schronić i ogrzać.

Środa, 25 listopada. Późnym wieczorem dzielnicowy mł. asp. Piotr Ptaszyński wybrał się na patrol parku miejskiego w Sławie. Podczas działań funkcjonariusz zauważył mężczyznę leżącego na ławce.

- Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany, nie reagował na słowa mundurowego. Dzielnicowy powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce zespół pogotowia oraz przedstawiciela gminy, który miał zaopiekować się psem towarzyszącym mężczyźnie - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

Było zimno. Mógł umrzeć

W trakcie interwencji do policjanta ze Sławy dołączył mł. asp. Arkadiusz Krajewski. Funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę do komendy policji. Tam mógł on się schronić i ogrzać.

Ta sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, ponieważ temperatura spadła poniżej zera. - Policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców o reagowanie w przypadku zauważenia osób bezdomnych, starszych i nietrzeźwych, których zdrowie i życie może być zagrożone - podkreśla kom. Piwowarska.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Rozbój w Żabce. Napastnicy przewrócili i okradli seniorkę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.