Policyjny raport ze zdarzeń na Woodstocku

17 lipiec 2016

W dalszym ciągu trwają intensywne służby Policji pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy zdecydowali się przybyć na XXII "Przystanek Woodstock".

Mimo, że dziś w nocy ze sceny zabrzmią ostatnie akordy tegorocznego festiwalu, to praca mundurowych trwać będzie nadal. Apelujemy, aby powroty do domu były odpowiedzialne i bogate w rozsądek. Do dyspozycji miłośników festiwalu jak zawsze będą policjanci.

Od 11 lipca od godziny 8.00 realizowane są policyjne działania związane z zabezpieczeniem podoperacji „Woodstock”. W tym czasie do 16 lipca do godziny 16.00, sytuacja pod kątem zaistniałych zdarzeń przedstawia się następująco:

Łącznie zarejestrowane zostało 169 przestępstw: - 118 dotyczy zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających-/330 gramów/ - 33 kradzieży, głównie dokumentów i pieniędzy z namiotów; - 3 nietrzeźwy kierujący; - 4 znieważenie policjanta; - 2 zawiadomienie dotyczące zgwałcenia; - 2 kradzież pojazdu; - 1 rozbój; - 2 używanie środków pirotechnicznych / race świetlne/; - 1 uszkodzenie mienia; - 1 wypadek samochodowy; - 1 paserstwo; - 1 kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Z drobniejszych zdarzeń zanotowaliśmy 189 wykroczeń, polegających głównie na zaśmiecaniu, spożywaniu alkoholu, używaniu słów nieprzyzwoitych, nieobyczajnych wybrykach, kradzieżach, czy przewinieniach drogowych, z których większość zakończyła się mandatem. 13 z tych zdarzeń wykroczeniowych trafi do Sądu z wnioskiem o ukaranie. W tym czasie w związku z opisanymi zdarzeniami, zatrzymanych zostało łącznie 83 osoby.

Opracował: kom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.