Nieumyślnie zabił na drodze. Otrzymał akt oskarżenia

17 lipiec 2016

Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie, który spowodował śmiertelny wypadek w styczniu b.r.

Oskarżony w dniu 07.01.2016 r. na drodze krajowej nr DK18 kierując samochodem ciężarowym - pługo-piaskarką naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo względem jadącego drogą główną pojazdu typu laweta i w ten sposób doprowadził do zderzenia z w/w pojazdem.

W wyniku wypadku, na skutek doznanych obrażeń czaszkowo - mózgowych śmierć poniósł 38-letni pasażer pojazdu, natomiast 39-letnia pasażerka pojazdu odniosła obrażenia ciała w postaci urazu twarzoczaszki ze złamaniem i krwiakiem przedniej ściany zatoki szczękowej lewej, złamaniem kości nosa i licznych urazów twarzy oraz powierzchniowego urazu barku prawego tj. obrażenia, które naruszyły czynność narządu ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na czas powyżej 7 dni.

Oskarżonemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.