Pijany skakał po autach w Zielonej Górze. Tak wyładował złość po kłótni z dziewczyną

01 grudzień 2020
Autor: 
Pijany skakał po autach w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Półtora promila alkoholu miał 28-latek, który skakał po samochodach w Zielonej Górze. Mężczyzna spowodował straty na co najmniej 5,5 tys. zł. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór, 27 listopada. Około godziny 19:00 do dyżurnego zielonogórskiej policji wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który miał skakać po samochodach zaparkowanych przy ulicy Fabrycznej oraz uszkodzić inne auta poprzez kopanie i urywanie lusterek.

Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam czekali już na nich świadkowie, którzy podali rysopis mężczyzny. Dodatkowo wskazali budynek i klatkę schodową, gdzie zatrzymano 28-letniego sprawcę.

Chciał wyładować złość po kłótni z dziewczyną

- Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia pojazdów. Jak tłumaczył, chwilę przed zdarzeniem pokłócił się z dziewczyną i w pewnym momencie postanowił wyładować złość i agresję na przypadkowych pojazdach. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak zareagował - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Na jego decyzje z pewnością miała wpływ ilość spożytego wcześniej alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał w swoim organizmie 1,5 promila.

Właściciele zniszczonych aut wstępnie oszacowali straty na co najmniej 5500 złotych. - 28-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności - dodaje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Śmiertelne potrącenie pod Krosnem Odrzańskim. Mężczyzna zmarł na miejscu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.