Na znak protestu wyłączą oświetlenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze

01 grudzień 2020
Na znak protestu wyłączą oświetlenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Redakcja/Archiwum

Lubuskie przyłącza się do protestu samorządowców, w ramach którego dziś, zgasną światła i latarnie w wybranych punktach polskich miast i wsi. To symboliczny protest przeciwko działaniom rządu, systematycznie pozbawiającym je dochodów.

Na znak protestu dziś, tj. 1 grudnia w godzinach 17:00-18:00 „zgaśnie” Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz jego otoczenie. Polscy samorządowcy sprzeciwiają się w ten sposób rządowemu wetu przeciwko unijnemu budżetowi. - Te pieniądze są nam potrzebne jak tlen dla chorych na COVID. Chcę, żeby taki nasz mocny glos wybrzmiał w Polsce: my- samorządowcy nie zgadzamy się na to weto! Dlatego też Lubuskie włącza się do protestu. – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski”, na którego czele stoi prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Źródło: lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.