Nowa Sól w niechlubnym rankingu na najbardziej rakotwórcze powietrze w kraju

01 grudzień 2020
Nowa Sól w niechlubnym rankingu na najbardziej rakotwórcze powietrze w kraju Redakcja/Archiwum

Benzo(a)piren to jedna z najbardziej toksycznych substancji znajdujących się w smogu. Lubuskie miasto trafiło na niechlubną listę miejscowości z najwyższym rocznym stężeniem benzo(a)pirenu w 2019 r.

Polski Alarm Smogowy na podstawie danych pomiarowych Państwowego Monitoringu Środowiska z 2019 r. sporządził listę miast z najwyższym rocznym stężeniem benzo(a)pirenu w 2019 roku. Ranking przedstawia miasta o najwyższym zanieczyszczeniu powietrza pod względem stężenia rakotwórczej substancji.

Ranking miejscowości z najwyższym rocznym stężeniem benzo(a)pirenu w 2019 r. sporządzony przez PAS (norma: 1 ng/m3):

(miejscowość - roczne stężenie benzo(a)pirenu [ng/m3])

1. Nowy Targ - 18

2. Rybnik - 13

3. Sucha Beskidzka - 11

4. Nowy Sącz - 10
    Zdzieszowice - 10

5. Nowa Ruda - 8
Olkusz - 8
Tuchów - 8
Zabierzów - 8
Godów - 8
Myszków - 8

6. Nowa Sól - 7
Oświęcim - 7
Knurów - 7
Pszczyna - 7

Źródło: PAS

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.