Fatalne warunki na drogach w regionie. Śnieg utrudnia jazdę. Ciężarówki blokują trasy

03 grudzień 2020
Autor: 
Fatalne warunki na drogach w regionie. Śnieg utrudnia jazdę Redakcja/archiwum

Fatalne warunki do jazdy w Lubuskiem. W przeważającej części regionu pada ciężki, lepiący się śnieg. Na trasach jest bardzo ślisko. Dochodzi do zdarzeń drogowych, a ciężarówki często nie mogą podjechać pod wzniesienia.

Sprawdziły się prognozy pogody. W województwie lubuskim intensywnie sypie śnieg. Warunki do jazdy są bardzo trudne. Samochody poruszają się z małą prędkością, a ciężarówki mają problem z podjechaniem pod wzniesienia. To powoduje, że drogi skutecznie się blokują.

Duże utrudnienia w ruchu są między innymi na drodze krajowej nr 27 w pobliżu Wilkanowa, Świdnicy oraz Nowogrodu Bobrzańskiego. Podobnie jest na krajowej "32", tzw. Górce Wilkanowskiej oraz trasie Nowogród Bobrzański - Żagań. Służby przypominają, aby stojąc w korku tworzyć korytarz życia, który ułatwi im ewentualny przejazd.

W regionie doszło już do kilku kolizji drogowych. Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. Opady śniegu mają utrzymać się przez najbliższe kilka godzin. Do akcji wyruszyły pługopiaskarki.

Jesteś w centrum wydarzeń? Twórz z nami portal NewsLubuski.pl! Zrób zdjęcia lub nagraj film i wyślij je na stronę na facebooku lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj też: Pożar suszarni kukurydzy w Boryniu pod Zieloną Górą. W akcji 7 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u