Dwa prawa jazdy zatrzymane

18 lipiec 2016
Autor: 

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego 16 lipca zatrzymali kolejnych kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Obaj kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę 16 lipca od południa policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów na Trasie Północnej w Zielonej Górze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do tego przepisu i przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszym kierującym zatrzymanym do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Laserowe urządzenie pomiarowe wykazało, że mężczyzna jechał Mercedesem z prędkością 140 km/h. Policjanci za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o 70 km/h ukarali kierującego skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze oraz za popełnione wykroczenie zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia, tym razem wieczorem, patrol namierzył kolejnego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Po zmierzeniu przez policjantów prędkości jadącemu pojazdowi marki Ford okazało się, że kierujący jedzie z prędkością 130 km/h. W związku z tym, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h, został zatrzymany do kontroli drogowej. 25-letni kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.