Chciał zabić żonę i siebie (ZDJĘCIA)

18 lipiec 2016
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp

W środę (13.07) 41-letni mężczyzna rzucił się na swoją żonę z nożem. Poważnie ją zranił i uciekł.

Dyżurny strzeleckiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Drezdenko. Do mężczyzny przybiegła sąsiadka prosząca o pomoc. Kobieta była ranna i musiała trafić do szpitala. Z wykrzykiwanych przez nią słów wynikało, że jej mąż ranił ją nożem. Kobiecie udało się uciec z domu.

Chwile później na miejscu byli już policjanci. Poszkodowana kobieta otrzymała niezbędną pomoc i została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo. W mieszkaniu gdzie miało dojść do przestępstwa napastnika nie było. Po zranieniu żony uciekł. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania. 50 policjantów, strażaków i strażników leśnych sprawdzało okoliczne tereny. Do poszukiwań 41-latka wykorzystano psy tropiące i łodzie motorowe. W drezdeneckim komisariacie powołano specjalny sztab. Służby mundurowe podzielone na kilka grup, przeczesywały tereny gminy i miasta. Sprawdzano osiedla, piwnice, skwery, ogródki działkowe, a także tereny leśne. Przez kilkanaście godzin mundurowi szukali 41-latka.

Wieczorem tego samego dnia policjanci kryminalni ustalili prawdopodobne miejsce przebywania mężczyzny. W Drezdenku na terenach przyrzecznych policjanci zauważyli podejrzanie zachowującą się osobę, którą okazał się poszukiwany 41-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu od 8 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W sobotę (16.07) decyzją sądu 41-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

źródło: KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u