Poszukiwany mężczyzna dusił się we własnym łóżku w Wigilię. Z pomocą przyszli policjanci

28 grudzień 2020
Poszukiwany mężczyzna dusił się we własnym łóżku w Wigilię. Z pomocą przyszli policjanci Lubuska Policja

Zdecydowana reakcja wschowskich kryminalnych uratowała życie mężczyźnie, który schorowany i wycieńczony leżał na łóżku w zamkniętym w mieszkaniu. Dzięki ich dociekliwości udało się w porę wejść do środka i udzielić mu pomocy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 24 grudnia. Grupa kryminalnych udała się do jednej z miejscowości w powiecie wschowskim, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Na miejscu okazało się, że pod wskazanym adresem nikt nie otwiera drzwi, jednak z wewnątrz mieszkania słychać było dziwny dźwięk przypominający „charczenie”. Policjanci ustalili, że mężczyzna zamieszkujący pod tym adresem miał problemy ze zdrowiem, dlatego podęli decyzję o wejściu do środka poprzez częściowe zdemontowanie drzwi.

W jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego na łóżku poszukiwanego mężczyznę. Miał on siny kolor skóry i widoczne problemy z oddychaniem. Policjanci nie czekając ani chwili dłużej ułożyli go w pozycji bezpiecznej, udrożnili drogi oddechowe i monitorowali jego stan zdrowia. Zaalarmowali także pogotowie ratunkowe. Po kilku minutach przybyły na miejsce lekarz stwierdził stan skrajnego wycieńczenia, odmę płucną oraz migotanie przedsionków serca. Ponadto mężczyzna cierpiał na zakrzepicę. Poszukiwany mieszkaniec gminy Sława został przetransportowany do szpitala, gdzie zajęli się nim medycy.

Źródło: komisarz Maja Piwowarska, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.