Policyjny pościg w Krośnie Odrzańskim. Uciekinier uderzył autem w radiowóz!

12 styczeń 2021
Policyjny pościg w Krośnie Odrzańskim. Uciekinier uderzył autem w radiowóz! KPP Krosno Odrzańskie

Policyjny pościg ulicami Krosna Odrzańskiego. Kierowca osobówki nie zatrzymał się do kontroli a próbując uciec - uderzył w radiowóz.

W piątek, 8 stycznia, krośnieńscy policjanci obserwowali ruch kołowy przy ulicy Chrobrego w Krośnie Odrzańskim. Funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający pojazd marki Seat, którego kierowca nagle przyspieszył i oddalił się w kierunku mostu. Policjanci ruszyli za nim, dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna, widząc jadących za nim policjantów, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Murnej, a następnie kontynuując jazdę - wjechał w ślepą uliczkę.

Sytuację natychmiast wykorzystali mundurowi, którzy zablokowali mu wyjazd. Kierujący nie zważając jednak na stojący bezpośrednio za nim radiowóz, zaczął cofać, uderzając w przód policyjnego samochodu. Funkcjonariusze niezwłocznie zareagowali, zatrzymując w Seacie dwóch mieszkańców powiatu żarskiego w wieku 30 i 32 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że obaj mężczyźni są poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

30-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Żarach, natomiast 32-latek sądowym nakazem. Dodatkowo kierowca ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - a samochód, którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie doprowadzeni do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.