Szczepienia medyków w Zielonej Górze. Szpital: "Radny Górski zrobił niepotrzebną aferę"

13 styczeń 2021
Co ze szczepieniami medyków w Zielonej Górze? Redakcja

Chętni lekarze i ratownicy medyczni z zielonogórskiej stacji pogotowia musieli pojechać do Szprotawy, aby zaszczepić się na COVID-19. Zdaniem radnego Roberta Górskiego w pierwszej kolejności powinien zrobić to szpital w Zielonej Górze.

W województwie lubuskim jest 19 szpitali węzłowych, w których odbywa się szczepienie personelu medycznego i niemedycznego. W Zielonej Górze jest to oczywiście Szpital Uniwersytecki, który w pierwszej kolejności postanowił zaszczepić tylko wszystkich pracowników lecznicy.

Radny miasta i lekarz pogotowia Robert Górski zwrócił uwagę, że szpital nie chciał w pierwszej kolejności zaszczepić pracowników Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.

- Rozumiem, że informatycy mają do czynienia ze złośliwymi wirusami, ksiądz kapelan zajmuje się kwestiami życia wiecznego, a my przecież ratujemy tylko życie doczesne, ale nie o złośliwości tutaj chodzi. Prezes szpitala widocznie nie wie kto walczy z koronawirusem na pierwszej linii, a na strategii znać się powinien, bo przecież był kiedyś komendantem głównym policji - czytamy w poście na portalu społecznościowym.

Prezes Działoszyński: niepotrzebna afera medialna

W komentarzach pod postem R. Górskiego zawrzało. W środę, 13 stycznia, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marek Działoszyński wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- Nigdy nie ukrywaliśmy, że personel medyczny innych placówek będzie szczepiony, gdy zakończymy szczepienie naszych pracowników. Nie wykluczam jednak, że gdyby wpłynął do nas wniosek np. kierownictwa pogotowia o możliwość wcześniejszego zaszczepienia, zostałby rozpatrzony pozytywnie. Niestety, zamiast wniosku, rozpoczęły się próby nacisku za pośrednictwem mediów, co uważam za nieprofesjonalne i skandaliczne - podkreśla.

Prezes zwraca uwagę, że w województwie lubuskim jest jeszcze 18 innych lecznic, które też rozpoczęły szczepienia od swojego personelu. Medycy z innych placówek mogli zaszczepić się jednak w nich wcześniej, bo pracuje tam znacznie mniej osób niż w Zielonej Górze.

Szpital dziwi się postawie lekarza Roberta Górskiego, w którym pracował kilka lat temu. - Musiał się rozstać, ponieważ nie byliśmy w stanie sprostać jego wygórowanym oczekiwaniom finansowym. Najwidoczniej jednak zmiana pracy mu służy, skoro ma czas na spektakularne wyłamywanie szpitalnych szlabanów, czy brylowanie przed ekipami telewizyjnymi i udostępnianie dziennikarzom zapisów z kamer umieszczonych na ambulansach - informuje Marek Działoszyński.

Przeczytaj też: Wojewódzka Rada Kobiet: Teleporady nie zapewniają właściwej opieki zdrowotnejRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u