Gmina Świdnica: Jakie remonty i inwestycje w 2021 roku? Sprawdź, co się zmieni!

13 styczeń 2021
Autor: 
Gmina Świdnica: Jakie remonty i inwestycje w 2021 roku? Redakcja

Pandemia koronawirusa wciąż ma mocny wpływ na dochody samorządów w całej Polsce. Mimo wszystko gmina Świdnica zaplanowała kilkadziesiąt inwestycji i zadań do zrealizowania w 2021 roku. Co zmieni się w miejscowościach? Zebraliśmy najważniejsze projekty.

Jak wygląda projekt budżetu na 2021 rok w gminie Świdnica? Dochody samorządu mają wynieść ponad 47 milionów złotych, natomiast wydatki zaplanowano na ponad 59,6 mln zł. Deficyt wyniesie 12,6 mln zł i zostanie sfinansowany m.in. z zaciągniętych pożyczek i kredytów w kwocie 8 mln zł.

Poprawa infrastruktury drogowej

W tym roku na terenie gminy planuje się szereg inwestycji drogowych. W Świdnicy przebudowana ma zostać ul. Długa przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 27 oraz skrzyżowanie ulic Piaskowej i Grzybowej. To wyniesie kolejno ok. 1,5 mln zł oraz 250 tys. zł. Dodatkowo samorząd ma zamiar wybudować za ok. 400 tys. zł. drogę w Drzonowie i przebudować za ok. 2,7 mln zł ul. Kosową w Wilkanowie. Przekaże też pieniądze dla powiatu zielonogórskiego na budowę drogi Radomia - Drzonów.

W trakcie realizacji jest już dokumentacja techniczna na budowę dróg gminnych w Radomii oraz ulic Brzozowej, Kościelnej i Strumykowej w Wilkanowie, a także ul. Kamykowej i Morwowej w Słonem. Ponadto w Koźli (od krzyża do ostatnich zabudowań) znajdzie się nawierzchnia asfaltowa. Wszystko pochłonęło ponad 340 tys. zł.

Dodatkowo w 2021 roku gmina chce wykonać dokumentacje na budowę dróg w Letnicy, oświetlenia drogowego w Grabowcu, Piaskach i wzdłuż drogi przy parku w Buchałowie.

Wodociągi, sieć gazowa i modernizacje budynków

W planach samorządu jest również budowa nowego obiektu turystycznego przy Zborze Poewangelickim w Letnicy (ok. 420 tys. zł), odnowa parku w Świdnicy (ok. 2,5 mln zł) oraz budowa kaplicy cmentarnej w Letnicy (150 tys. zł). Dodatkowo jest zamiar wykonania sieci wodno-kanalizacyjnej w Wilkanowie (ok. 300 tys. zł), wymiana sieci wodociągowej w ul. Mieszka I w Świdnicy (140 tys. zł), a także budowa sieci wodociągowej na ul. Cicha, Kosynierów i Chabrowa w Świdnicy (30 tys. zł) i modernizacja hydroforni w Letnicy (230 tys. zł).

Gmina Świdnica zamierza także przebudować boisko sportowe w Wilkanowie, kominy wraz z systemami wentylacyjnymi w budynkach komunalnych i wszystkich salach wiejskich oraz wykonać projekt budowlany Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W trakcie realizacji jest również dokumentacja techniczna na budowę sieci gazowej w Słonem za ponad 115 tys. zł.

Przeczytaj też: Wojewódzka Rada Kobiet: Teleporady nie zapewniają właściwej opieki zdrowotnej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u