Czwarta fala przyspiesza – szpital reaguje

03 listopad 2021
Czwarta fala przyspiesza – szpital reaguje dronlubuski.pl

Szpital Tymczasowy zwiększa ilość łóżek dla chorych na COVID-19. Zielonogórski szpital wstrzymuje odwiedziny na oddziałach! To efekt wzbierającej czwartej fali pandemii!

Odwiedziny wstrzymane

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w związku z rosnącą liczbą hospitalizacji z powodu COVID-19 Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wstrzymuje odwiedziny pacjentów na wszystkich oddziałach. W wyjątkowych sytuacjach, pod warunkiem indywidualnej zgody kierownika lub ordynatora oddziału może zostać udzielona zgoda na odwiedziny w ograniczonym zakresie.

Przekazywanie paczek najbliższym przebywającym w szpitalu jest obecnie możliwe tylko w wyznaczonych godzinach, czyli 11.00-12.00 oraz 15.00-16.00. Należy podejść pod drzwi oddziału, zadzwonić, a następnie przekazać paczkę personelowi medycznemu. Na paczce powinna się znaleźć informacja, komu należy ją przekazać.

Więcej łóżek dla zakażonych

Dodatkowo ze względu na dynamicznie rosnącą liczbę zachorowań, decyzją wojewody z 86 do 114 zwiększona zostaje liczba łóżek dla chorych w Szpitalu Tymczasowym (w tym 30 łóżek respiratorowych oraz 10 łóżek pediatrycznych). Wczoraj w lecznicy przebywało 64 pacjentów covidowych, w tym 7 osób na intensywnej terapii oraz 6 dzieci.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u